Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 18:27

Gdzie warto powiesić obraz na płótnie?Obrazy na ścianach to jednak z najstarszych form ozdabiania wnętrz. Są klasyczne, piękne i różnorodne. Niekoniecznie trzeba dziś wydawać fortunę na ręcznie malowany obraz, by też móc cieszyć się ozdobą na płótnie. Coraz więcej drukarni oferuje usługę drukowania na płótnie fotografii czy grafik w wysokiej rozdzielczości. Efekt prezentuje się naprawdę wspaniale.

Jak ozdobić sypialnię takim obrazem i całkowicie odmienić jej wystrój?

Wydruki na płótnie w sypialni

Sypialnia jest najbardziej osobistą przestrzenią w domu. tutaj sprawdzą się nawet takie fotografie, których nie chcemy pokazać niepożądanym osobom. Do sypialni raczej nie wpuszczamy gości - dlatego można się tutaj pokusić o element szaleństwa. Obraz na płótnie może przedstawiać cokolwiek zechcemy. Nie trzeba korzystać z gotowych wzorów. Można wybrać ulubione fotografie z podróży, ślubne, zdjęcia bliskich osób czy akty. Sztuką jest jednak takie przygotowanie fotografii do wydruku, by dobrze prezentowała się na płótnie. Konieczna będzie dbałość o wymiary, rozdzielczość oraz samą jakość obrazu. Bez tego efekt będzie raczej mało zadowalający.

Przygotowanie wybranego zdjęcia do druku

Niestety nie każde zdjęcie nadaje się do umieszczenia go na płótnie. Wybrane powinno mieć wysoką rozdzielczość, zwłaszcza gdy wydruk ma mieć solidne rozmiary. W przeciwnym razie będzie widać piksele - to nigdy nie prezentuje się dobrze. Fotografia, która ma się zmienić w obraz musi też być dobrze wykadrowana oraz zapisana w formacie, który przyjmuje dana drukarnia (warto dopytać przed dostarczeniem zdjęcia).

Wydruki na płótnie

Dobry, sprawdzony i profesjonalny wykonawca

Drukarnia powinna nie tylko posługiwać się wysokiej jakości, nowoczesnymi urządzeniami. Ważne jest także, by stosowała wysokogatunkowe podłoża - gęste, solidne płótno. Lepsze jest płótno wykonane w całości z bawełny, niż z materiału canvas.

Własne zdjęcie jako obraz na ścianie

Piękne, ciekawe lub takie, na których udało się uchwycić wyjątkową chwilę - lubimy zdjęcia, w których zaklęte zostały wspomnienia. Możemy na nie patrzeć i patrzeć, dlaczego więc nie powiesić ich w mieszkaniu, na ścianie? To bardzo intuicyjny sposób ozdabiania. Fotografie nie muszą jednak wisieć w ramach ani antyramach, mogą zostać obrazem. Taki sposób ich eksponowania jest jeszcze stosunkowo nowy i oryginalny, pozwala też podkreślić istotność danej fotografii dla mieszkających tu osób.

Obrazy na ścianę - gdzie można je zamówić?

Bardzo dobrą i szybką opcją jest zamówienie obrazów drukowanych na płótnie za pośrednictwem drukarni online. Wystarczy wybrać fotografię zgodną z wyżej opisanymi wytycznymi (duża rozdzielczość, spory rozmiar, format akceptowany przez drukarnię) i wysłać ją, określając stopień zadrukowania boków oraz wielkość gotowego obrazu. Płatność online także zajmuje kilka sekund. Pozostaje tylko czekać, aż zamówienie zostanie wykonane i wysłane. Taki obraz, zamówiony w profesjonalnej drukarni, świetnie sprawdzi się na każdej ścianie i przetrwa o wiele dłużej, niż zdjęcie wydrukowane na zwykłym papierze.