Najnowsze wiadomości

17 lipca 2024 21:16

Jak wydrukować zdjęcie na płótnie?Wiele osób ma świadomość tego, jak piękne potrafią być zdjęcia wykonane na płótnie i myśli o ich zamówieniu. Niejednokrotnie brakuje im jednak informacji technicznych. Czas naprawić ten błąd i uzupełnić brakującą wiedzę.

Po pierwsze – znajdź dobre zdjęcie

Oczywiście, nietrudno się domyślić, że pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego zdjęcia. Tu można skorzystać z jednej z dwóch opcji. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby fotografia pochodziła z dostępnej nam bazy zdjęć, zawsze można jednak zdecydować się także na przesłanie własnej propozycji. Druga opcja wydaje się szczególnie interesująca, pozwala bowiem na otrzymanie rozwiązania unikatowego.

Wydrukowanie własnego zdjęcia na płótnie nie jest trudne, wskazane jest jednak pamiętanie o jego rozdzielczości. Tu przydatna okazuje się reguła zakładająca, że im większy obraz chcemy otrzymać, tym lepszej jakości fotografii powinniśmy użyć. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia z powodu obecności nieestetycznych pikseli.

Po drugie – wybierz odpowiedni rozmiar i właściwą formę obrazu

Zdjęcia na płótnie mogą być drukowane w różnych rozmiarach, w zależności od tego, jakie są preferencje konkretnego klienta. Nikt też nie narzuca już zleceniodawcy formy, jaką mają przybierać, tylko od nas zależy więc, czy będzie to forma prostokąta, czy też kwadratu. Oczywiście, w drukarniach coś dla siebie znajdą także osoby, które poszukują oryginalności. Tu warto wspomnieć choćby o tryptykach, a nawet o obrazach, które mają cztery, pięć, a nawet sześć części.

Przygotowanie fotoobrazu

Po trzecie – złóż zamówienie

Jeśli wszystkie kwestie dotyczące rodzaju zdjęcia, jego wielkości i formy zostały uzgodnione, możemy przystąpić do złożenia zamówienia. Tu niezbędne okaże się nie tylko wpłacenie pieniędzy, ale również podanie danych teleadresowych. Nie jest to jednak zadanie skomplikowane, po jego wykonaniu zaś możemy już ze spokojem oczekiwać na przesyłkę.

W poszukiwaniu idealnej formy

To forma obrazu bardzo często jest zaliczana do tych kwestii, które budzą największe wątpliwości wśród osób zamawiających obrazy. Warto więc przypomnieć, że dziś nie ma już mowy o jakichkolwiek formalnych ograniczeniach w tym zakresie. W drukarniach przygotowanie obrazu prostokątnego i kwadratowego jest tak samo nieskomplikowane, warto więc zastanowić się nad indywidualnymi preferencjami oraz nad tym, która z form będzie się prezentować lepiej w konkretnym pomieszczeniu.

Kadrowanie i jego znaczenie

Czy zatem oznacza to, że nie ma mowy o jakichkolwiek ograniczeniach? Niestety, sytuacja nie przedstawia się aż tak optymistycznie, my zaś powinniśmy być świadomi przynajmniej jednego – ograniczenia wiążącego się z kadrowaniem. Nie można więc zapominać o tym, że wykadrowanie zdjęcia prostokątnego tak, aby uzyskać na ścianie obraz kwadratowy nie zawsze jest możliwe. Oczywiście zdarzają się również sytuacje odwrotne. Jeśli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie, starajmy się doprowadzić do ich rozwiania jeszcze przed złożeniem zamówienia zwłaszcza, że niemal zawsze możemy dziś liczyć na profesjonalną pomoc.