Najnowsze wiadomości

29 marca 2023 22:20

Jak wybrać obraz idealnej wielkości?Wielu osobom podobają się zdjęcia, które można umieścić na ścianie. Nic więc dziwnego, że osoby takie rzadko zastanawiają się nad tym, czy taki krok ma w ogóle sens. Jeśli coś budzi ich wątpliwości, tym czymś jest przede wszystkim rozmiar samego zdjęcia. Mogłoby się wydawać, że jego wybór nie powinien być trudno, a wpływ na naszą decyzję powinny mieć przede wszystkim własne preferencje.

Okazuje się jednak, że wcale nie mamy do czynienia z aż tak optymistyczną sytuacją. Często to czynniki od nas niezależne wpływają na ostateczną decyzję, warto więc poznać je lepiej.

Po pierwsze – jakość zdjęcia

To właśnie jakość fotografii w dużym stopniu wpływa na to, czy zdecydujemy się na większe, czy też na mniejsze zdjęcie. Jeśli więc te, które podoba nam się najbardziej, będzie się charakteryzowało niską rozdzielczością, musimy liczyć się z tym, że tylko decydując się na niewielki obraz będziemy w stanie w pełni cieszyć się jego atutami. Oczywiście, jeśli rozdzielczość jest bardzo wysoka, również możemy zdecydować się na zamówienie niewielkiego obrazu. Możliwości manewru, jakie otwierają się przed nami, są jednak znacznie większe. Skoro więc podobają nam się obrazy o wymiarach 80 na 120 centymetrów – nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby się na nie zdecydować. Tu pojawia się pytanie o to, co zrobić, jeśli nie chcemy zrezygnować z jakiegoś zdjęcia nawet mimo tego, że jego jakość jest naprawdę słaba. Niestety, w takim przypadku jedyne dostępne nam rozwiązania to zamówienie mniejszego obrazu lub decyzja o tak zwanym tryptyku.

Jak wieszać obrazyPo drugie – miejsce, w którym wisieć ma fotoobraz

Wielkość zdjęcia, które ma się pojawić na ścianie musi być też powiązana z tym, w jakim miejscu ma być ono powieszone. Warto więc analizować nie tylko to, jak dużą wolną powierzchnią dysponujemy, ale i to, jaki metraż ma samo pomieszczenie, które chcemy wykorzystać. Nie zawsze duże obrazy prezentują się najlepiej zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z niewielkim pokojem.

Po trzecie – przeznaczenie

Jeśli wybieramy zdjęcie na ścianę jako prezent dla bliskiej nam osoby, najlepszą opcją wydaje się decyzja o możliwe optymalnym jego rozmiarze. Nie wszyscy przecież muszą być zadowoleni ze zdjęcia, które zajmie im pół ściany. Najbardziej uniwersalny wydaje się być rozmiar 50 na 70 centymetrów i to właśnie nim najlepiej jest zainteresować się w pierwszej kolejności.

Obraz i jego cena

Gdy oglądamy oferty firm wykonujących obrazy drukowane na płótnie, zwykle zwracamy uwagę przede wszystkim na ich ceny. Tu zresztą czeka na nas spore zaskoczenie, okazuje się bowiem, że mamy do czynienia z rozwiązaniami niezwykle atrakcyjnymi pod względem cenowym. Te niewielkie zwykle nie kosztują więcej niż kilkadziesiąt złotych, a i te sporych rozmiarów można zamówić bez większych obaw o to, że nasz budżet nie będzie w stanie tego przeżyć. Oczywiście, tylko od nas zależy to, jaki będzie ich motyw przewodni. To bardzo dobra informacja zwłaszcza, że wybierając obrazy malowane nie mamy do czynieni z aż tak duża dowolnością. W bazie obrazów drukowanych znajdują się tysiące zdjęć, a przecież możemy przedstawić również nasze własne pomysły.