Najnowsze wiadomości

Wskazówki dotyczące wyboru papieru

Siedem wskazówek dla nowego przedstawiciela handlowego ds. druku

Czy obecna administracja wpłynie na outsourcing druku?

1 grudnia 2021 19:01

Zautomatyzuj druk produkcyjny dzięki prasom Xerox Versant 180 i 3100Niezależnie od tego, jaką rolę odgrywasz w firmie poligraficznej - jesteś właścicielem, dyrektorem finansowym czy operatorem maszyny drukarskiej - wiesz, że branża poligraficzna się zmienia. Widać to na co dzień. Oczekiwania klientów. Długość nakładu. Czas realizacji. Personalizacja. A to tylko kilka z nich. Nakłady liczone w tysiącach sztuk są zastępowane mniejszymi seriami produkcyjnymi, liczącymi 300, a nawet kilkanaście sztuk. Aby utrzymać rentowność, Twoja firma musi teraz efektywnie przetwarzać 200 zleceń dziennie, a nie 20 jak dawniej. Taką wartość może zapewnić technologia druku cyfrowego na żądanie. Badanie 417 dostawców usług druku i drukarni zakładowych wskazuje na malejące długości nakładów, więcej zadań krótkoseryjnych dziennie (InfoTrends' Emerging Strategies Survey, Q1 2011) Jednak samo zakupienie maszyny cyfrowej nie wystarczy. Potrzebujesz prasy, która posiada zaawansowane możliwości automatyzacji. Powód jest prosty. Większa liczba zleceń oznacza więcej kontaktów z ludźmi, od wymiany papieru i wstępnej obróbki plików po kontrolę kolorów i przenoszenie stosów wydruków do najbliższego finiszera. A ponieważ ludzie popełniają błędy, im więcej zadań jest dotykanych, tym większe ryzyko, że w grę wejdzie błąd. Błędy ludzkie prowadzą do przeróbek. Przeróbki prowadzą do marnotrawstwa. Marnotrawstwo prowadzi do kurczących się marż zysku. Rozumiemy to. A gdybyś mógł zautomatyzować szereg skomplikowanych, ale codziennych funkcji, takich jak

  Zarządzanie kolorami Rejestracja i wyrównywanie Usuwanie zacięć papieru Przycinanie i oprawianie Ustawianie papieru w celu optymalnego drukowania

Jeśli kiwasz głową, to znaczy, że chcesz czytać dalej. Chcielibyśmy przedstawić Ci prasy Xerox Versant 180 i 3100, z których obie są standardowo wyposażone w wiodące w branży funkcje automatyzacji, których nie znajdziesz w żadnym konkurencyjnym produkcie w tej klasie.

Dla kogo są idealne prasy Versant 180 i 3100?

Xerox Versant 180 drukuje z prędkością do 80 stron/minutę i obsługuje średnie nakłady rzędu 80 000 wydruków miesięcznie. Jest to konsekwentne działanie w średnim zakresie produkcyjnym, idealnie nadające się dla drukarni i środowisk korporacyjnych, które potrzebują prostego i niedrogiego rozwiązania do dostarczania wyższej jakości w krótszym czasie. Opcjonalny pakiet wydajnościowy zapewnia najwyższą prędkość drukowania niezależnie od zasobów i ulepszonych funkcji automatyzacji. Tymczasem Xerox Versant 3100 to produkcyjny koń roboczy w swojej klasie, charakteryzujący się bardzo zaawansowanym poziomem automatyzacji i produktywności. Drukuje z prędkością do 100 stron na minutę i obsługuje średnie nakłady rzędu 250,000 miesięcznie. Jest to idealny wybór dla zapracowanych drukarni, które muszą szybciej realizować zadania, zwiększyć wydajność i poprawić marże dzięki automatyzacji.

Dlaczego automatyzacja ma znaczenie w środowiskach druku produkcyjnego

Zapytaj jakąkolwiek higienistkę dentystyczną, jak często powinieneś nitkować zęby, a z pewnością odpowie, że codziennie. Ale realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie tak się nie dzieje. Powód? Jest to uciążliwe, czasochłonne i po prostu łatwiej jest tego nie robić. Tak samo jest z kalibracją cyfrowej maszyny drukarskiej. Każda prasa powinna być kalibrowana przy każdej zmianie (lub nawet raz w tygodniu), aby zapewnić dokładność i powtarzalność kolorów, ale operatorzy pras prawdopodobnie nie zawracają sobie tym głowy. Ale co by było, gdyby Twoje zęby mogły być automatycznie nitkowane podczas szczotkowania? Założymy się, że bylibyście zainteresowani. Zasadniczo, tak właśnie działa rodzina Versant. Niektóre funkcje są w pełni zautomatyzowane, jak kontrola procesu i automatyczna rejestracja koloru i konsystencji, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności przez operatora. Inne natomiast wymagają tylko kilku prostych kliknięć myszką, aby zainicjować funkcję prasy. Niezależnie od tego, wszystkie te funkcje obejmują cały proces produkcji, od złożenia zlecenia do wykończenia - oszczędzając czas operatora, maksymalizując czas pracy i utrzymując drukarnię na zyskownych stronach. Weźmy na przykład kalibrację kolorów. Kiedy operatorzy dowiedzą się, że mogą wykonać to niegdyś trudne zadanie za pomocą dwóch kliknięć myszką - jednego, aby rozpocząć proces i jednego, aby zaakceptować wyniki - i trwa to tylko dwie minuty, a nie dwadzieścia, będą je wykonywać codziennie i będą dumni z rezultatów. Inne wbudowane narzędzia pozwalają oprogramowaniu wykonywać pracę, nie wymagając interwencji operatora, wykonywania skomplikowanych czynności ani podejmowania decyzji.

Więcej najlepszych w swojej klasie funkcji rodziny Xerox Versant

  Zautomatyzowane zarządzanie kolorem: Zaawansowane oprogramowanie, znane jako Automated Color Quality Suite (ACQS), przenosi złożone decyzje dotyczące konserwacji koloru z operatorów na zautomatyzowany system, eliminując czas i błędy. Stabilny, dokładny, powtarzalny kolor: Bez zarządzania kolorem dokładność jest trafiona lub nietrafiona. Raz skalibrowany kolor może być dokładny i stabilny w krótkim okresie czasu, ale z czasem może ulec zmianie. Na szczęście, rodzina Versant utrzymuje kolory na właściwym poziomie automatycznie, dzięki wbudowanym w ścieżkę papieru zespołom skanującym, które współpracują z oprogramowaniem do zarządzania kolorami, aby zoptymalizować Twoje wydruki. Versant 180 (z pakietem Performance) posiada spektrofotometr X-Rite Inline (ILS), podczas gdy Versant 3100 jest wyposażony w Full Width Array, który automatyzuje czasochłonne i skomplikowane zadania wykonywane na innych maszynach.
  Jakość obrazu Ultra HD: Tak jak obraz w Twoim telewizorze wysokiej rozdzielczości jest tylko tak dobry jak jego wejście, tak jakość wydruku na Twojej maszynie jest tylko tak dobra jak dane RIP, które otrzymuje. Rodzina Versant osiąga bezprecedensowe rezultaty łącząc rozdzielczość obrazowania 2400 x 2400 dpi z 10-bitową rozdzielczością renderowania do 1200 x 1200. Oznacza to czterokrotnie więcej adresowalnych odcieni niż w przypadku konkurencyjnych maszyn, co zapewnia wyższą jakość obrazu dla grafiki wektorowej, drobniejsze linie i tekst oraz płynniejsze gradienty bez widocznego schodkowania. Technologia ta otrzymała prestiżową nagrodę InterTech Award przyznawaną przez Printing Industries of America jako "prawdziwie innowacyjna technologia, która przyczyni się do poprawy wydajności branży komunikacji graficznej". (Uwaga redakcji: Aby dowiedzieć się więcej o technologii stojącej za rozdzielczością Ultra HD, przeczytaj białą księgę InfoTrends/Keypoint Intelligence: Advances in Imaging to Improve Output Quality") Po lewej: Standardowa rozdzielczość druku (8 bitów); Po prawej: Ekskluzywna rozdzielczość Ultra HD firmy Xerox (10 bitów)
  Full-Bleed Inline Finishing: Za pomocą jednego przycisku, automatycznie nadaj swoim kolportażom, fotoksiążkom i katalogom polerowany wygląd perfekcyjnie oprawionej broszury, ale z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zszytego grzbietu. Xerox® Two-sided Trimmer i Xerox® SquareFold® Trimmer sprawiają, że jest to możliwe.
  Zautomatyzowane usuwanie arkuszy: Bądźmy szczerzy, zacięcia papieru zdarzają się. Jest to prawie tak pewne jak śmierć i podatki. Więc zadaj sobie pytanie: "Czy moja prasa jest zaprojektowana tak, aby umożliwić mi ponowne drukowanie, szybko i z jak najmniejszą liczbą przeszkód?". W przypadku rodziny Versant, odpowiedź brzmi "tak". Kiedy w Versant 3100 dochodzi do zacięcia papieru, wszystkie arkusze przed i po zacięciu są automatycznie wyrzucane do górnych tac. Eliminuje to frustrację związaną z koniecznością otwierania wszystkich drzwiczek i dźwigni wzdłuż ścieżki papieru, aby usunąć pojedyncze arkusze. W Versant 180, nasza krótka prosta ścieżka papieru i funkcje integralności zadań pozwalają na szybsze drukowanie, jeśli napotkasz problem.
  Drukowanie bardzo długich arkuszy: Większy rozmiar nośnika (do 26″ lub 660 mm) pozwala na rozszerzenie oferty usług o nowe zastosowania, takie jak plakaty, okładki i kalendarze.
  Szybsze zarządzanie mediami: Umożliwia operatorom przechowywanie dużej listy ustawień materiałów eksploatacyjnych i pobieranie ich za pomocą jednego kliknięcia w celu przypisania do podajnika papieru. Dla wymagających mediów, operatorzy mogą tworzyć i nazywać specjalne profile "wyrównania" i "składania" dla łatwego dostępu (dostępne w Versant 3100).
  Zautomatyzowane wykańczanie w linii, od A do Z - składanie: Wraz ze wzrostem liczby zleceń i typów zleceń napływających do Twojego warsztatu, będziesz w stanie w pełni wykorzystać szeroki zakres opcji wykańczania, które pomagają zredukować pracę ręczną i zapewnić dopracowane, profesjonalne rezultaty.

Recenzja prasy Xerox Versant 180/3100

Drukarnia Printegra z Fairport w stanie Nowy Jork produkuje szeroką gamę wysokiej jakości dokumentów biznesowych i produktów drukowanych na zamówienie dla brokerów i sprzedawców usług poligraficznych. Przez kilka ostatnich miesięcy Printegra testowała prasę Versant 180 z opcjami wykańczania Production Ready. "To szwajcarski scyzoryk wśród maszyn do cięcia arkuszy" - powiedział Tim Sellers, dyrektor generalny Printegra. "Możliwość oferowania pełnobielenia i kwadratowych łamów w linii to ogromna zaleta. Zadania, które wcześniej wymagały pracy wielu działów, teraz mogą być wykonywane w jednym przebiegu." Dla firmy Printegra urządzenie Versant oznacza rozszerzenie oferty produktów dla dealerów, a w konsekwencji wzrost przychodów. Rozdzielczość Ultra HD maszyny Versant była również kluczowym czynnikiem dla firmy Printegra, zapewniając spójność kolorów od początku do końca każdego zlecenia.

Która prasa Xerox Versant jest odpowiednia dla Ciebie?

Trzy prasy. Trzy poziomy automatyzacji. Ale jeden standard dla jakości, wszechstronności i wyników. Rodzina pras Xerox® Versant® - Versant 180 Press, Versant 180 Press z pakietem Performance Package i Versant 3100 Press - to automatyzacja na najwyższym poziomie. Uzyskasz wyższą jakość, większą swobodę w doborze mediów i zaawansowane możliwości, jednocześnie poświęcając mniej czasu na skomplikowaną i czasochłonną kalibrację, osiowanie i kosztowne procesy offline. Ale który Versant jest odpowiedni dla Ciebie? Aby pomóc Ci określić, która prasa jest najlepsza dla Twojego biznesu, stworzyliśmy serię białych ksiąg, które przedstawiają techniczne fakty i kluczowe cechy Versant 180, Versant 3100 i rodziny Versant.

Masz pytania. My mamy odpowiedzi.

Czy obecne prasy Xerox Versant (modele 80 i 2100) można uaktualnić? Nie, istniejące prasy Versant nie mogą być ulepszone o nowe funkcje lub wykończenie. Jakie są niektóre z nowych funkcji i ulepszeń w nowej rodzinie pras Xerox Versant? Prasy Xerox Versant 180 i 3100 charakteryzują się zwiększoną automatyzacją z nowymi możliwościami i specyfikacjami wykańczania (możliwość wykonywania pełnego spadu w linii); zwiększonym cyklem pracy silnika (45% wzrost dla Versant 3100 w stosunku do Versant 2100, 38% wzrost dla Versant 180 w stosunku do Versant 80); oraz postępem w zakresie DFE, aby wykorzystać opcje takie jak druk na bardzo długich arkuszach (XLS) (26"/660mm) dla banerów i okładek książek. Dodatkowo, wiele ulepszeń inżynieryjnych zostało wprowadzonych w całej rodzinie pras Versant, jak np. dodanie spektrofotometru X-Rite® inline w opcji Pakietu Wydajności Versant 180. Czy nowe maszyny Versant oferują biały lub metaliczny druk? Nie. Xerox Versant obsługuje tylko druk czterokolorowy (Cyan, Magenta, Yellow i Black). Aby zapoznać się z technologią druku produkcyjnego Xerox zdolną do wytwarzania atramentów specjalnych (metaliczny złoty i srebrny, przezroczysty) oraz kolorów rozszerzających gamut (pomarańczowy, zielony, niebieski), odwiedź stronę: www.xerox.com/specialtydryinks. Czy istnieje lista zalecanych nośników (RML) dla Versant 180 i Versant 3100? Tak. Aby uzyskać najnowszą wersję RML dla wszystkich produktów, odwiedź naszą Listę zalecanych mediów na stronie Xerox.com. Czy prasy Xerox Versant obsługują drukowanie kopert? Tak! Oferowanie drukowania kopert jest doskonałą usługą dodatkową i może stanowić doskonałe uzupełnienie kampanii direct mail. Rodzina Versant wyposażona jest w kompaktowy utrwalacz taśmowy i nowo zaprojektowaną płaską poduszkę utrwalającą, aby zapewnić doskonałe wyniki drukowania i zmniejszyć prawdopodobieństwo powstawania pomarszczeń. Płaska powierzchnia poduszki utrwalającej zapewnia większy obszar styku z papierem podczas procesu utrwalania. Czy wprowadzono jakieś ulepszenia w zakresie podawania i/lub drukowania kopert? Tak. Można zakupić opcjonalny zestaw (497K17190), który umożliwia umieszczenie większej liczby kopert na zaawansowanych tacach podajnika o dużej pojemności. Ten nowy i specjalnie zaprojektowany zestaw wspierający koperty zawiera wspornik z ramieniem przedłużającym, redukującym przekrzywienie, a także zawiera podkładki pomagające wypoziomować stos. Ten zestaw kopert jest również dostępny dla istniejących pras Xerox Versant 80 i 2100. Czy istnieją funkcje dostępne wcześniej w prasach Xerox Versant 80 i 2100, które nie są obsługiwane przez nowe prasy Xerox Versant 180, 180 Performance Package i 3100? Nie. Nie wymieniasz się, ani nie rezygnujesz z żadnych funkcji w nowych maszynach. Są tylko nowe funkcje, opcje i ulepszenia - nic nie zostało usunięte. Gdzie mogę obejrzeć szczegółowe demonstracje pras Xerox Versant 180, Versant 180 Performance Package i Versant 3100? Stworzyliśmy serię filmów zatytułowanych "Under the Hood", które pozwalają widzom przyjrzeć się bliżej technologiom zastosowanym w rodzinie pras Versant. Kliknij poniżej, aby obejrzeć filmy:

  Xerox Versant 3100 Xerox Versant 180 Performance Package Xerox Versant 180 Szczegółowy przegląd opcji wykańczania inline kompatybilnych z rodziną pras Xerox Versant

Czym jest Druk Ekstradługich Arkuszy (XLS) w nowych maszynach Versant? Jest to możliwość drukowania do 26" / 660 mm arkusza z tacy ręcznej w urządzeniu Versant. Nie jest wymagana żadna specjalna licencja ani odblokowanie. Wszystkie, poza jedną konfiguracją Versant, Versant 180 Press z GBC AdvancedPunch Pro, mają możliwość drukowania arkuszy XLS. Nowy finiszer Production Ready zawiera tacę, która może być dostosowana do większych banerów. Jakie konfiguracje są dostępne dla rodziny pras Xerox Versant? Aby uzyskać informacje na temat konfiguracji i "budowania" konfiguracji prasy - w tym konfiguracji serwera druku, podawania i wykańczania w linii - odwiedź nową stronę Product Explorer. Gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje na temat cech technicznych każdej z pras Xerox Versant? Stworzyliśmy serię białych ksiąg, które zapewniają dogłębny przegląd wszystkich funkcji i technologii w każdej z pras. Kliknij poniżej, aby zapoznać się z białymi księgami:

  Czy Xerox Versant 3100 Press spełnia moje potrzeby? Czy prasa Xerox Versant 180 jest dla mnie odpowiednia? Xerox Versant 180 vs. 3100: Która prasa jest dla mnie odpowiednia?