Najnowsze wiadomości

A Passion for Print: Dlaczego #PrintWins; perspektywa studenta

Nowe technologie sprawiają, że franczyza jest na drodze do...

Pięć kroków do bardziej efektywnych blogów

25 stycznia 2022 17:45

Work and Flop vs. Work and TurnDwa terminy, które powinien znać każdy doświadczony weteran druku - Work and Turn & Work oraz Flop. Dla każdego początkującego drukarza - to mogą być trudne pojęcia do owinięcia wokół głowy.

Kiedy zdasz sobie sprawę, jak są one realizowane - zdasz sobie sprawę, jak szybko może to zaoszczędzić pieniądze - i stać się sprzęgło drukarki podczas drukowania 2 stron pracy. Zarówno przednia, jak i tylna strona drukowanego elementu są drukowane na jednej stronie arkusza papieru - wtedy papier jest obracany lub odwracany - aby obraz był dwustronny przy użyciu tylko jednego zestawu płyt.

Wiem - mylące. Oto spacer, który może pomóc Ci zrozumieć - i jeśli nadal jesteś zdezorientowany - poczuj się swobodnie, aby wyciągnąć kawałek papieru i wyciągnąć go. Zajęło mi to kilka razy, zanim to wszystko się zatrzasnęło.

Powodzenia!

Praca i bełkot (lub praca i bełkot, lub praca i bełkot) jest wtedy, gdy kartka papieru jest podawana przez drukarkę, a następnie odwracana długimi drogami (poniżej) i podawana z powrotem przez drukarkę w celu wydrukowania po przeciwnej stronie. Po pierwszym przejściu przez drukarkę, jedna strona papieru jest używana jako krawędź chwytaka (gdzie drukarka chwyta papier, aby go przeciągnąć), a następnie po przewróceniu, druga strona papieru jest używana jako krawędź chwytaka, co daje nieco mniejszy dostępny obszar do drukowania. Ta metoda sprawia, że nieco trudniej jest wyrównać obrazy po obu stronach.

Drukowanie i odwracanie (lub drukowanie i odwracanie) odbywa się wtedy, gdy arkusz papieru jest podawany przez drukarkę, a następnie odwracany krótkimi drogami (poniżej) i podawany z powrotem. Ta metoda zachowuje tę samą krawędź chwytaka, co ułatwia wyrównywanie i ma nieco większą powierzchnię do zadrukowania niż metoda typu "wydruk i obrót".

Teraz, jak już wspomniałem, wszystko zależy od tego, jak układa się grafikę do druku. Jeśli obraz, jak ten poniżej, zostanie wydrukowany i obrócony jako obraz roboczy, to obraz na odwrocie będzie oczywiście odwrócony do góry nogami.

Jeśli natomiast obraz zostałby odwrócony do góry nogami, obraz z tyłu byłby odwrócony do góry nogami.

Jeśli jednak obraz na arkuszu zostałby obrócony, zadanie można by obrócić jako zadanie do pracy i do góry nogami.