Najnowsze wiadomości

6 października 2022 0:48

Technologia przełomu w dziedzinie białego, suchego atramentu firmy XeroxFirma Xerox wprowadziła niedawno nowy biały suchy atrament do swojego flagowego modelu Xerox® iGen® 5 Press, który osiąga nowy poziom odniesienia w zakresie jasności i nieprzezroczystości - dwukrotnie wyższy niż konkurencyjne rozwiązania cyfrowe. Jest to jeden z powodów, dla których zdobył on nagrodę Must See 'Ems Award jako jeden z najlepszych nowych produktów na targach Print 17. W jaki sposób firma osiągnęła przełom w zakresie jasności i nieprzezroczystości w przypadku białego suchego atramentu? Aby się tego dowiedzieć, rozmawialiśmy z menedżerem produktu rodziny iGen Mike'em Riebesehlem i menedżerem ds. programów technicznych rodziny iGen Jonathanem Hunterem.

Technologia kryjąca się za przełomem w dziedzinie białego suchego atramentu firmy Xerox.
P: Jak podjęliście decyzję o opracowaniu białego atramentu dla iGen 5?

Mike: Nasi przedstawiciele handlowi są naszymi słuchaczami, więc kiedy zaczęliśmy zastanawiać się, jaki kolor zaoferować w następnej kolejności, wysłaliśmy do nich ankietę i okazało się, że biały atrament jest na pierwszym miejscu. Zweryfikowaliśmy ten wynik, rozmawiając z wieloma klientami, firmami pakującymi i drukarniami komercyjnymi, aby upewnić się, że istnieje realna możliwość biznesowa.

P: Jakie były wasze cele rozwojowe?

Mike: Z perspektywy biznesowej chcieliśmy, aby nasz biały suchy atrament osiągnął cele benchmarkowe w zakresie kosztów i wydajności, a z perspektywy technologicznej - jasności i nieprzezroczystości. Wierzymy, że udało nam się osiągnąć wszystkie te cele.

P: W jaki sposób osiągnęliście wzorcową jasność i nieprzezroczystość?

Jonathan: Nasz zespół ds. badań i rozwoju pokonał wiele wyzwań, z których trzy były szczególnie trudne:

Jedno z nich dotyczyło prasy. Kiedy opracowaliśmy

Clear Dry Ink

umożliwiliśmy urządzeniu iGen 5 drukowanie wielu warstw, ale drukowanie wielu warstw za pomocą jednego tonera było nowością. W tym celu musieliśmy dokonać szeregu zmian programowych i sprzętowych, w tym opracować nowy olej do utrwalania oraz dokonać programowych korekt czasu ścieżki dupleksu.

Jeśli chodzi o sam biały toner, przetestowaliśmy szereg białych pigmentów i wyłoniliśmy najlepszego kandydata. Jednak nawet z tym optymalnym pigmentem musieliśmy rozwiązać kilka problemów. Jednym z nich było to, że jego wyjątkowa twardość i gęstość stanowiły wyzwanie dla tradycyjnego procesu produkcji tonerów iGen, w którym materiały tonerowe są rafinowane na małe cząsteczki. Przeszliśmy więc na toner EA (Emulsion Aggregate), w którym pigment jest przetwarzany poprzez "wzrost" cząstek w wyniku reakcji chemicznej.

Dowiedz się z pierwszej ręki, jak zespół Xerox osiągnął przełom w dziedzinie białego, suchego atramentu.

Po opracowaniu metody produkcji stwierdziliśmy, że nowy toner nadal stanowi wyzwanie ze względu na ograniczoną zdolność materiału pigmentowego do przenoszenia ładunku oraz wyższą niż zwykle zawartość pigmentu wymaganą do uzyskania docelowej jasności i nieprzezroczystości. Rozwiązaliśmy oba problemy za pomocą nowego procesu produkcyjnego, który umożliwił zaprojektowanie tonera dobrze współpracującego z istniejącym systemem iGen, a jednocześnie spełniającego wszystkie wymagania dotyczące jasności i nieprzezroczystości.

P: Jak mierzona jest jasność i nieprzezroczystość?

Mike: Krycie jest mierzone w procentach. Jasność mierzy się za pomocą wartości jasności zwanej L* (Star), w zakresie od zera, czyli czerni, do 100, czyli najjaśniejszej bieli. Miara ta odnosi się do osi "L" w standardowej

Lab color space

. Nie istnieje jednak standardowy sposób uzyskiwania pomiaru L* zgodny z normą ISO, więc porównania między poszczególnymi producentami nie są wiarygodne.

P: Jakie pomiary udało się uzyskać?

Mike: Ponieważ pomiary L* nie umożliwiają porównywania produktów, nie ujawniamy naszych odczytów L*. Możemy jednak z satysfakcją stwierdzić, że nasze technologie zapewniają ponad dwukrotnie większą jasność i nieprzezroczystość niż konkurencyjne rozwiązania cyfrowe.

P: Czy opatentowaliście jakieś nowe technologie w wyniku procesu rozwoju białego suchego atramentu?

Jonathan: Tak. Wysiłki naszego zespołu doprowadziły do uzyskania dwóch oryginalnych patentów obejmujących technologie stojące za wyższym stężeniem pigmentu i nową metodą produkcji tonera EA.

P: Kto prowadził prace rozwojowe nad Białym Suchym Atramentem?

Jonathan: Dwie główne organizacje to nasza Grupa Rozwoju i Produkcji Materiałów Konsumenckich, która zajmuje się rozwojem tonerów, oraz nasza Grupa Globalnego Rozwoju, która jest naszą organizacją inżynieryjną. Obie mają siedzibę w Webster w stanie Nowy Jork. W całość prac zaangażowanych było wiele innych grup Xerox, w tym nasze zespoły biznesowe i produkcyjne.

P: Jak długo trwał proces rozwoju białego suchego atramentu?

Jonathan: Kiedy już wrzuciliśmy projekt w wir pracy, zajęło to około roku. Wykorzystaliśmy niektóre testy materiałów, które przeprowadziliśmy w poprzednich latach.

P: Czy planują Państwo opracowanie dodatkowych atramentów dla piątej stacji drukującej w maszynach iGen 5 i Xerox® Color 800i/1000i (inne prasy Xerox z piątą stacją drukującą)? Jeśli tak, jakie to będą tusze?

Jonathan: Planujemy opracowanie dodatkowych atramentów dla piątej stacji drukującej. Poczyniliśmy znaczne inwestycje w iGen 5, aby umożliwić korzystanie z piątej stacji i chcemy wykorzystać te możliwości. Jednak zgodnie z naszą polityką nie ujawniamy szczegółów dotyczących przyszłych zapowiedzi produktów.

Nowy biały suchy atrament będzie dostępny do instalacji 2 października 2017 r., a przyjmowanie zamówień rozpocznie się w dniach 10-14 września w drukarni Print 17. Prosimy o sprawdzenie dostępności w danym regionie u lokalnego przedstawiciela handlowego. Aby uzyskać więcej informacji na temat białego, suchego atramentu Xerox dla Xerox iGen 5 Press, kliknij

tutaj

.