Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 16:54

Opcje tworzenia własnych dzieł sztukiBez względu na to, co chcesz wydrukować, zanim rozpoczniesz proces produkcji, musisz stworzyć jakieś dzieło sztuki. Artwork" odnosi się do projektu graficznego, który będzie stanowił podstawę dla Twoich materiałów drukowanych; od podstawowego tekstu w wierszu po wyrafinowany projekt wraz ze zdjęciami, logotypami i słowem pisanym.

W zależności od tego, jak bardzo skomplikowany jest Twój projekt i jak bardzo profesjonalny jest produkt finalny, masz do dyspozycji szereg opcji. Poniższy przewodnik przedstawia Twoje wybory.

Stwórz swój własny projekt graficzny

Jedną z głównych korzyści z produkcji własnego dzieła sztuki jest to, że nie kosztuje ono ani grosza! Masz ostatnie słowo na temat tego, jak produkt się okaże, i możesz dopracować projekt, jak tylko chcesz. Problemem przy tworzeniu własnego dzieła sztuki jest jednak to, że czasami może ono mieć bardzo amatorski wygląd (chyba że jesteś już doświadczonym projektantem). Ponadto, bez odpowiedniego oprogramowania, Twoje domowe projekty mogą nie mieć tego rozpoznawalnego, profesjonalnego wykończenia. Chociaż ma to mniejsze znaczenie w przypadku produkcji materiałów do celów nieformalnych, nie chcesz skończyć z ważnymi materiałami biznesowymi, które nie spełniają standardów projektowania. Ale nie pozwól, aby to Cię zniechęciło! Istnieje wiele informacji na temat tworzenia własnych dzieł sztuki, z których profesjonalista byłby dumny.

Prawie każdy ma zainstalowane na swoim komputerze oprogramowanie, które może być używane do tworzenia prostych projektów. Microsoft Word i PowerPoint ułatwiają tworzenie krótkich dokumentów, które zawierają obrazy i tekst obok siebie, a Microsoft Publisher jest preferowany w przypadku trudniejszych projektów. Upewnij się tylko, że drukarnia akceptuje format pliku, którego używasz, aby uniknąć przykrej niespodzianki podczas wysyłania zadania. Aby móc drukować z dowolnego z trzech programów, ostateczny projekt graficzny musi zostać skonwertowany do pliku PDF. Wydaje się to wystarczająco proste, dopóki nie przekonasz się, że po konwersji istnieją pewne elementy Twojego projektu, które mogą ulec zmianie. W szczególności kolory tła, zwłaszcza odcienie mają tendencję do zaniku. Dlatego wolimy, abyś zapisał dokument w pliku PDF przed wysłaniem go do nas. Problemy z czcionkami mogą pojawić się w przypadku wszystkich tych trzech programów, co jest kolejnym powodem, dla którego otrzymujemy od Ciebie plik PDF, zwłaszcza jeśli plik nie generyczny wydany w "deign", który może być natywny dla Microsoftu, ale nie mamy tego samego odpowiednika czcionki, to właśnie wtedy mogą pojawić się błędy.

Jeśli Twój projekt jest lekki na tekst, być może łatwiej będzie Ci korzystać z oprogramowania do edycji obrazów w celu stworzenia materiałów drukowanych. Większość komputerów posiada podstawowe narzędzia do edycji obrazów, a niektóre pozwalają nawet na dodawanie tekstu do każdego projektu, co pozwala na tworzenie dzieł sztuki przy niewielkim wysiłku. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego oprogramowania do obróbki obrazu, na rynku dostępne są darmowe programy do obróbki obrazu, inne takie jak "Paint" lub "Serif Photo Plus", które mają swoje zastosowanie, ale mogą być podstawowe, a rezultatem końcowym jest bardziej hobbystyczny projekt dla bardziej profesjonalnego wykończenia, zaleca się program Adobe Photoshop. Profesjonalni graficy używają znacznie więcej wysokiej klasy oprogramowania na zamówienie, takiego jak Adobe In-Design i Adobe Illustrator, wszystkie te pakiety są uznawane za najlepsze oprogramowanie na świecie.

Korzystaj z istniejących wcześniej szablonów

Microsoft posiada szablony projektowe, które przynajmniej umożliwiają rozpoczęcie pracy. Problem polega na tym, że utknąłeś w granicach szablonu. I co gorsza, może się okazać, że lokalna konkurencja ma taki sam pomysł i kończy się na materiałach drukowanych, które nie wyróżniają się na rynku. Dostarczamy szablony projektów graficznych, które można pobrać z naszej strony internetowej. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni dla siebie szablon i po prostu zaimportujesz do niego swój projekt, aby upewnić się, że jest on zgodny z odpowiednimi wytycznymi - a więc gotowy do druku. Musisz już sam stworzyć projekt, ale upewnij się, że rozdzielczość jest prawidłowa, wszelkie zagięcia są w prawidłowej pozycji i pokazuje, gdzie krawędź spadu jest potrzebna.

Alternatywnie, jeśli to wszystko jest dla Ciebie zbyt wiele, możesz rozważyć zatrudnienie profesjonalnego grafika, który wie, co robi.