Najnowsze wiadomości

6 października 2022 0:27

Nowa fala drukarek atramentowych dla początkujących kształtuje nową wartość drukuDla dostawców usług poligraficznych poszukujących realnych rozwiązań produkcyjnych do obsługi dużych nakładów druku spersonalizowanego, zarówno pod względem praktycznym, jak i ekonomicznym, szafa była do tej pory pusta. Prasy offsetowe nie były w stanie zapewnić tak potrzebnej elastyczności, aby sprostać dzisiejszej komunikacji osobistej. Rozwiązania z zakresu tonerów, pomimo korzyści płynących z personalizacji, mają ekonomię najlepiej zoptymalizowaną dla niższych nakładów. Tymczasem nakłady, które uzasadniają inwestycję w 20-calowe kolorowe urządzenia atramentowe z podajnikiem rolowym, sprawiają, że dla wielu osób są one poza zasięgiem. Do niedawna przestrzeń pomiędzy maszynami kserograficznymi o najwyższych nakładach a maszynami atramentowymi o najniższych nakładach była niewypełnioną próżnią. Ale to wszystko się zmienia. Od niedawna na rynku pojawiła się nowa fala atramentowych maszyn drukujących (których zakup można uzasadnić nakładami od 500 000 do 5 mln sztuk). Zapewniają one optymalne połączenie kosztów, szybkości i wydajności w przypadku wysokonakładowych zadań zmiennych. Liderem jest firma Xerox, która wprowadziła nie jedną, nie dwie... ale trzy podstawowe platformy atramentowe. Dzięki wielu punktom wejścia, dostawcy mogą wybrać rozwiązanie atramentowe, które najlepiej pasuje do ich przepływu pracy, powierzchni, zestawu aplikacji, ceny i strategii rozwoju - między innymi biorąc pod uwagę te czynniki.

Współistnienie druku atramentowego, kserograficznego i offsetowego

Po raz pierwszy atramentowe rozwiązanie druku atramentowego stało się dostępne dla różnej wielkości dostawców usług poligraficznych dzięki osiągnięciu niższych nakładów. Czy oznacza to jednak ostateczny upadek technologii offsetowych i kserograficznych? Wręcz przeciwnie. Obecnie, bardziej dostępny niż kiedykolwiek, druk atramentowy staje się technologią uzupełniającą, wypełniającą luki i pomagającą połączyć światy kserografii i offsetu. W rezultacie odblokowują się "słodkie punkty" pomiędzy szybkością, ekonomią, wydajnością i jakością. Nazywamy to "właściwym dopasowaniem" operacji: umieszczenie właściwej technologii druku we właściwym środowisku dla właściwego zastosowania. Jest to możliwe dzięki możliwości wyboru. Opracowując wiele platform początkowych, Xerox daje Twojej firmie najszerszy wybór - pomagając Ci znaleźć właściwy pomost do świata atramentu.

Znalezienie właściwej drogi do świata #inkjet nigdy nie było łatwiejsze

Analiza oszczędności i możliwości rozwoju oferowanych przez urządzenia atramentowe do zastosowań podstawowych

Przy rozważaniu inwestycji w urządzenia atramentowe do produkcji podstawowej naturalnym punktem wyjścia jest wskaźnik ROI. Czy zbierzesz to, co zasiałeś? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przyjrzeć się obu stronom rachunku: oszczędnościom kosztów, jakie zapewni to rozwiązanie, oraz możliwościom rozwoju, jakie ono umożliwi. Po stronie oszczędności, dostawcy posiadający starszą flotę mogą skonsolidować wolumen, pomagając wyeliminować nieefektywny, stary sprzęt i wprowadzając jednocześnie technologie zwiększające wydajność. Mówiąc o konsolidacji, można również zmniejszyć nakłady pracy. Operatorzy pras, którzy są zaznajomieni z obsługą kserograficznych urządzeń arkuszowych, mogą obracać się w miejscu i bez problemu obsługiwać podstawowe prasy atramentowe. Niektórzy mogą również dodać redundancję, która umożliwia dostawcom usług druku utrzymanie wydajności nawet wtedy, gdy jedna z pras jest wyłączona z powodu konserwacji. Wysokiej klasy prasy atramentowe o wielomilionowych cenach sprawiają, że redundancja jest poza zasięgiem większości dostawców, ale prasy klasy podstawowej sprawiają, że redundancja jest osiągalna. Nadprodukcja druku jest również wyeliminowana poprzez skrócenie czasu realizacji i zmniejszenie ilości odpadów. Weźmy pod uwagę, że tradycyjny sposób działania wymagał drukowania i przechowywania tysięcy wstępnie zadrukowanych arkuszy offsetowych do czasu dodania niewielkiej ilości spersonalizowanych informacji drogą cyfrową. Prace wymagały wielu przejść i wielu ludzi. Aby upewnić się, że jest wystarczająca ilość offsetów do wykonania zlecenia, część z nich była często niepotrzebna i wyrzucana. Źródło: Caslon & Co, 2014, WE Page Forecast IJ Pages Po stronie możliwości, ekonomia druku atramentowego umożliwia dostawcom migrację większej ilości ich prac do druku cyfrowego i kolorowego o wyższej wartości. Pozwala to dostawcom rozwijać nowe, wysokowartościowe zastosowania, na przykład wykorzystywanie informacji zmiennych i realizacji na żądanie w celu dostarczenia właściwej wiadomości do właściwej osoby we właściwym czasie. Dostawcy mogą również oferować nowe poziomy usług, takie jak repozytoria internetowe, w których klienci mogą zamawiać swoje materiały marketingowe do druku i dostawy na żądanie. Kolejną możliwością, jaką daje atramentowa technologia druku produkcyjnego, jest nowa zdolność do obsługi zadań, które wcześniej były odrzucane lub zlecane na zewnątrz. Przywrócenie pracy w firmie, przy jednoczesnym radykalnym przyspieszeniu czasu realizacji, może zapewnić duży wzrost zysków. A dzięki mniejszym rozmiarom i niższym cenom, dodanie dodatkowej pojemności może pomóc w lepszym zaspokojeniu potrzeb klientów.

Wybór ma znaczenie

Źródło: I.T. Strategies Xerox jest pierwszą firmą - i nadal jedyną - która oferuje pełną gamę urządzeń atramentowych do produkcji podstawowej, o najmniejszych rozmiarach w branży, spełniających wymagania wielu małych i średnich firm.

    Urządzenia atramentowe na papier cięty przypadną do gustu dostawcom usług kserograficznych na papier cięty. Firma Xerox wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując produkcyjną prasę atramentową Xerox Brenva HD, która została zbudowana na tej samej ramie, co seria Xerox iGen, flagowa prasa kserograficzna firmy, i ma wiele wspólnych funkcji operacyjnych.
    Ci, którzy oczekują wydajności prasy atramentowej z podawaniem ciągłym i prostoty operacyjnej cyfrowego druku na arkusz cięty, zainteresują się prasą atramentową Xerox Rialto 900, naszym wąskostronicowym rozwiązaniem z podawaniem ciągłym na arkusz cięty. Wszystkie podzespoły potrzebne do przekształcenia papieru białego podawanego w trybie ciągłym w zadrukowane, przycięte arkusze znajdują się pod skórą, aktywowane przez duży, przypominający smartfon interfejs zapewniający prostotę obsługi.
    Dla dostawców tradycyjnego offsetu rolowego, którzy wkraczają na ten obszar rynku, drukarnia atramentowa z podawaniem ciągłym ułatwia przejście, oferując bardziej znajomy przepływ pracy i możliwość wykorzystania istniejącego sprzętu do obsługi papieru. Dla nich Xerox oferuje prasę atramentową Xerox Trivor 2400 z podawaniem ciągłym.

Te punkty wejścia mają sens, ponieważ reprezentują każdą z trzech podstawowych konfiguracji atramentowych: arkusze cięte, arkusze cięte z roli i podawanie ciągłe. Wyznaczając te ścieżki rozwoju, Xerox przewodzi wysiłkom zmierzającym do demokratyzacji druku atramentowego, urzeczywistniając możliwości tego segmentu dla szerokiej gamy małych i średnich dostawców usług druku. Jest to wyraźna różnica w stosunku do konkurencyjnych ofert, które zazwyczaj oferują jedynie wybór pomiędzy jednym modelem podstawowym a dużym żelazem o wysokich cenach i zastraszająco wysokich wymaganiach ilościowych.

Teraz każda operacja może dostarczyć nową wartość

Nie wszyscy dostawcy usług druku wywodzą się z tego samego środowiska i z pewnością nie wszyscy mają takie same cele na uwadze. Właśnie dlatego elastyczność wyboru jest tak istotna. Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Dzięki najszerszemu i najbardziej kompletnemu w branży zestawowi urządzeń na papier cięty z tonerem, a także wielokrotnie nagradzanemu pakietowi rozwiązań z zakresu przepływu pracy, znalezienie właściwej dla siebie ścieżki migracji do podstawowej produkcyjnej platformy atramentowej nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki wielu punktom wejścia, pojawiającym się synergiom między innymi technologiami druku oraz jasno określonej ścieżce rozwoju, technologia ta uwalnia nową wartość druku - pomagając zarówno dostawcom, jak i klientom czerpać z niego liczne korzyści.