Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 13:16

Fotoobrazy - z zadrukowanymi bokami, czy nie?Fotoobrazy to trend, który nieustannie zyskuje na popularności. Są przystępne cenowo, można mieć w pełni spersonalizowany obraz, a także szybko odmienić charakter pomieszczenia. Do wyboru są zazwyczaj dwie opcje: z zadrukowanymi bokami oraz z białym marginesem. Który wariant lepiej wybrać?

Fotoobrazy z zadrukowanymi bokami - charakterystyka

Fotoobraz z zadrukowanymi bokami to najczęściej wybierana opcja - bo już gotowa do powieszenia. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej ramy, ponieważ taki obraz jest już ładnie i estetycznie wykończony. To także zdecydowanie obniża koszty - odpada zakup ramy i koszt oprawienia obrazu.

Fotoobrazy z białymi bokami

Fotoobrazy w wersji z białymi bokami są wybierane rzadziej - właśnie ze względu na konieczność dodatkowego oprawiania. W zasadzie można oczywiście zostawić obraz bez ramy, jednak często taki fotoobraz wygląda na niedokończony lub przywodzi na myśl zupełny brak pomysłu na dopełnienie aranżacji z jego udziałem. Fotoobrazy z zadrukowanymi, czy białymi bokami? Co lepiej wybrać? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to, która wersja będzie lepsza - to indywidualne kwestie, wynikające z osobistych preferencji i aranżacji mieszkania. Praktyka pokazuje jednak, że częściej wybierane są fotoobrazy zadrukowane po bokach, ze względu na większe walory estetyczne.

Realizacja fotoobrazu

Co jest istotne przy składaniu zamówienia?

Aby nie żałować podjętej decyzji i być w pełni zadowolonym z otrzymanego produktu, trzeba pamiętać koniecznie o kilku kwestiach: Jakość zdjęcia - Najważniejsza jest wysoka rozdzielczość zdjęcia użytego do druku. Im lepsza jakość fotografii, tym większy format można wydrukować, bez obaw o piksele i rozmycia. Odpowiedni kadr zdjęcia - nie każdy o tym pamięta, ale odpowiednie skadrowanie zdjęcia to klucz do sukcesu. Wykadruj fotografię na najważniejszy element, usuwając tym samym zbędną przestrzeń, która nie wniesie nic wartościowego do obrazu.

Tematyka adekwatna do pomieszczenia - to kolejna niekoniecznie oczywista, ale bardzo ważna kwestia. Trzeba wybierać takie zdjęcie, które będzie pasowało do danego pomieszczenia. Fotoobraz ma być dopełnieniem aranżacji, a nie wprowadzać chaos do już istniejącego porządku.  Często na fotoobrazy wybiera się bardzo osobiste zdjęcia, np. rodzinne. W takim przypadku podwójnie trzeba przemyśleć ich umiejscowienie - jeśli zawisną w salonie, to każdy odwiedzający twój dom będzie je oglądał!

Zamówienie fotoobrazu - osobiście, czy online?

Fotoobrazy mają jeszcze jedną zaletę - bez problemu można zamówić je poprzez stronę internetową, nie wychodząc z domu! Wybiera się rozmiar, rodzaj obramowania i inne dodatkowe parametry, składa i opłaca zamówienie i gotowe! Dodatkowym atutem jest to, że na zamówienie czeka się zazwyczaj do 72 godzin, a jeśli wybrana była opcja przesyłki kurierskiej, fotoobraz zostanie dostarczony wprost do twoich rąk!Jeśli jednak zamówienie jest nietypowe z pewnych względów, realizacja może wydłużyć się o kolejnych kilka dni. Niezależnie od tego, zamówienie złożone online jest o wiele wygodniejszą opcją, niż stacjonarnie. Czas oczekiwania jest podobny, a przy większych zamówieniach klienci często otrzymują dodatkowy rabat.