Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 16:37

Fotoobrazy – nowy trendDlaczego fotoobrazy stały się tak modne w ostatnim czasie? Przede wszystkim są łatwe do wykonania, stosunkowo niedużo kosztują, a w dodatki można mieć wpływ na to jaka będzie ich treść, rozmiar i kształt, dopasowując je do swoich upodobań.

Fotoobraz – co to takiego?

Z obrazem łączy je drewniana rama, nazywana blejtramem i płótno, które zwykle rozciągają na nim malarze, aby wykonać na nim swoje dzieło farbą. Foto odnosi się tutaj do tego, że właściwie mamy do czynienia ze zdjęciem, które za pomocą specjalnie przygotowanego sprzętu zostaje przeniesione na płótno. W taki sposób powstaje coś co jest imitacją obrazu. Taką techniką będzie można utrwalać na płótnie praktycznie wszystko. Ulubione zdjęcia, zdjęcia rodziny, fotomontaże czy kolaże. Tak naprawdę to również szansa na twórczą swobodę i duże możliwości.

Zabawa dla kreatywnych

Fotoobrazy to doskonała opcja dla tych osób, które chcą niedużym kosztem dekorować mieszkanie. Jeśli nie uważacie się, za znawcę sztuki to możesz korzystać z gotowych propozycji. Jeśli masz plastyczny zmysł to możesz komponować obraz na ścianę wykorzystując np. własne zdjęcia. Liczba możliwości jest tutaj praktycznie nieograniczona. Można przenosić na płótno ulubione zdjęcia krajobrazów, fotografie przerobione na komputerze czy kolaże wykonane własnoręcznie.

Jak wykonać fotoobraz

W ramce czy na ramie?

W przeciwieństwie do tradycyjnych obrazków z jeleniem na rykowisku w przypadku fotoobrazów będzie można liczyć na to, że uda się uzyskać nowoczesny charakter wnętrza. Będą się one bardzo dobrze komponować z minimalistycznymi wnętrzami na które stawia się w przypadku nowoczesnych wnętrz. Jeśli w domu macie fotoobraz to można powiedzieć, że idziecie tutaj z duchem czasu. Technika pozwalająca na powielanie obrazu na płótnie może być także wykorzystywana do robienia odbitek zdjęć najbliższych osób. W taki sposób będzie można np. przygotować świetną niespodziankę, prezent dla kogoś bliskiego z jakieś ważnej okazji. Oczywiście można postawić na komodzie zdjęcie w tradycyjnej ramce, ale trzeba być świadomym, że obecnie trendy są już inne. Fotografia na płótnie to jak prawdziwy portret, którego przygotowaniem zajmował się malarz. Kosztuje jednak nie setki złotych, ale kilkadziesiąt złotych. Jednocześnie doskonale oddaje wszystkie szczegóły.

Jakość i wielkość płótna

Zamawiając dla siebie fotoobraz powinieneś pamiętać, że ważna będzie między innymi jakość płótna, na którym kopia będzie wykonana. Tańsze propozycje przygotowywane są na canvasach, a więc materiałach syntetycznych z dodatkiem poliestru. Jest to jednak taki rodzaj tkaniny, która nie będzie szczególnie trwała. Pod wpływem temperatury i światła będzie się marszczyć oraz blaknąć. Wielkość fotoobrazów będzie można dopasować do własnych potrzeb. Bardzo popularny rozmiar to 40 na 100 cm co pozwala stworzyć naprawdę spory obraz, który będzie mógł wypełnić np. ścianę nad łóżkiem. Taką techniką wykonuje się również parawany czy fototapety na ściany albo drzwi. Fotoobrazy będzie można więc wykorzystać na różne sposoby. Dzięki temu prostemu wynalazkowi będzie okazja do tego, by w sposób niestandardowy udekorować mieszkanie i sprawić by miało wyjątkowy charakter.