Najnowsze wiadomości

17 lipca 2024 21:42

Druk mobilny w akcjiPonieważ urządzenia mobilne stają się coraz ważniejsze we współczesnym społeczeństwie, ludzie dostrzegają potrzebę korzystania z telefonu częściej niż z komputera. Nie ma wątpliwości, że technologia związana z telefonami komórkowymi rozwija się znakomicie. Mobilni profesjonaliści noszą przy sobie telefon, sprawdzają pocztę elektroniczną i chcą łatwo udostępniać dokumenty i informacje - dlatego cała idea Mobile Print polega na umożliwieniu drukowania z urządzenia mobilnego. Jak to działa? Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na centralny adres e-mail, który jest przesyłany do serwera w infrastrukturze firmy, skąd odsyłana jest wiadomość z potwierdzeniem. Ta wiadomość zawiera kilka losowych cyfr. Użytkownik może następnie podejść do dowolnej drukarki obsługującej technologię Mobile Print, wpisać swój kod i odebrać wydrukowany dokument. Zalety druku mobilnego Istnieją trzy główne zalety technologii Mobile Print:

    1) Jest prosta. Jeśli potrafisz wysłać wiadomość e-mail, potrafisz też drukować. Jest niezależna od lokalizacji i nie wymaga pobierania aplikacji ani sterowników na telefon. Na interfejsie użytkownika urządzenia wielofunkcyjnego można również zobaczyć przydatny podgląd miniatur. 2) Jest to wygodne. Z dowolnego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną można drukować różne dokumenty, od plików jpeg, po pliki PDF i inne dokumenty biurowe. Użytkownicy mogą stosować ustawienia drukarki w urządzeniu wielofunkcyjnym tak, jakby drukowali ze swojego komputera, a także mogą dokonywać dokładnej konwersji swoich dokumentów Microsoft Office bez obawy o utratę danych formatu. 3) Jest bezpieczna. To użytkownik przy urządzeniu wpisuje swój unikalny kod związany z wiadomościami e-mail, dokumentami i załącznikami.

Druk mobilny w akcji Na targach Graph Expo demonstrujemy tę technologię. Odwiedzający nasze stoisko mogą otrzymać karykaturę wykonaną przez profesjonalnego artystę rysującego na tablecie cyfrowym. Po ukończeniu pracy, ich wizerunek jest przesyłany pocztą elektroniczną na serwer mobilny. W odpowiedzi otrzymujemy e-mail z kodem potwierdzającym, który następnie wpisujemy do urządzenia Xerox ColorQube 9203 z funkcją druku mobilnego. I proszę bardzo! Na ekranie pojawia się wydrukowana wersja ich karykaturalnej twarzy! Tego typu technologia może mieć wiele zastosowań w biznesie... W jaki sposób wprowadziłbyś technologię druku mobilnego do swojego środowiska produkcyjnego?